Łukęcin

Łukęcin to malutka miejscowość turystyczna położona na trasie Dziwnówek – Pobierowo. Administracyjnie Łukęcin należy do gminy Dziwnów, leżącej w powiecie kamieńskim.

Historia Łukęcina

Łukęcin początkowo był osadą rybacką z kilkoma chatami, krytymi strzechą. Niemiecka nazwa to Lüchentin. Dopiero na początku XXw. powstały tutaj duże ośrodki wczasowe: Chorzowianka, Wrzos czy Górnik. W większości były to ośrodki zakładowe. W południowej części miejscowości głównie mieszkańcy zajmowali się rolnictwem.

Łukęcin dzisiaj

Dzisiaj Łukęcin to mała miejscowość turystyczna zatopiona w lasach wydmowych. Pozostały ośrodki wczasowe, ale z czasem pojawiły się pensjonat w Łukęcinie oraz domki. Miejscowość ma swój niepowtarzalny klimat i często jest tak, że gdy tu raz ktoś przyjedzie, to chce tu wracać.

Co robić w Łukęcinie

Atrakcje w Łukęcinie to przede wszystkim natura, piękna plaża z klifowym brzegiem i sosnowe lasy. Większość atrakcji jest kierowane do dzieci i rodzin z dziećmi, ponieważ rodziny stanowią największą grupę turystów. Wiele atrakcji w okolicach Łukęcina można odwiedzić na rowerze.