Festyn Rybaka w Dziwnowie

Festyn Rybaka to impreza, która ma długą tradycję. Co prawda przez lata zmieniała się formuła tego wydarzenia, ale w rozbudowanej formie odbywa się do dzisiaj.

Co to jest Festyn Rybaka

Festyn Rybaka to całodniowa impreza poświęcona lokalnym rybakom i ich historii. Jeżeli interesują Was te tematy to warto odwiedzić Muzeum Rybackie w Morskim Centrum Nauki w Dziwnowie.

Kiedy odbywa się Festyn Rybaka w Dziwnowie

Festyn Rybaka w Dziwnowie odbywa się w każdy pierwszy weekend lipca. Do końca lat 90-tych Neptunalia w Dziwnowie odbywały się w ostatni weekend czerwca, jednak ze względu na mniejszą ilość turystów w czerwcu, imprezę przeniesiono na lipiec. W pierwszy weekend lipca w Dziwnowie odbywa się też Festyn Morski, którzy prezentuje marynarzy Marynarki Wojennej RP, którzy od lat stacjonują w Dziwnowie.

Festyn Rybaka – program imprezy

Na program składają się degustacje tradycyjnych potraw, gry i konkursy oraz gawędy rybackie. Można też zwiedzać kutry i łodzie rybackie oraz obejrzeć paradę kutrów. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.

Gdzie odbywa się Festyn Rybaka Dziwnów

Impreza odbywa się w Marinie Dziwnów – Przystań Sezonowa, która mieści się przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 2A. Wzdłuż całej przystani znajdują się miejsca parkingowe, więc można przyjechać samochodem, chociaż lepiej zaparkować w centrum i przejść się od stacji benzynowej do przystani. Po drodze miniecie „Pomnik tych, co oddali życie morzu”, przejdziecie przez nabrzeże skośne, nabrzeże portowe (dawna S.P.R.M. Belona) oraz przystań statków pasażerskich.