Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie jest najbardziej znaną imprezą w mieście. Od wielu lat przyciąga najbardziej znanych polskich sportowców i ich fanów.

Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Pomysł festiwalu zrodził się na początku XXI wieku, gdy w Dziwnowie została wybudowana hala sportowa. Był to najnowocześniejszy obiekt tego typu w województwie. Fragment ulicy Reymonta przemianowano na Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie. Na czas festiwalu Dziwnów jest polską stolicą sportu, którą odwiedzają sportowcy, działacze i fani. Kulminacyjnym punktem każdego Festiwalu Gwiazd Sportu jest odsłonięcie replik medali największych sportowców naszego kraju. W odróżnieniu od innych tego typu obiektów, repliki odsłaniają osobiście zdobywcy tych tytułów.

Kiedy dobędzie się Festiwal Gwiazd Sportu 2019

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach  15-18 sierpnia 2019. Ceremonia odsłonięcia medali odbędzie się w sobotę.  Wcześniej fani przez kilka dni będą mogli spotkać swoich idoli, zdobyć autograf a nawet zamienić kilka słów na plaży.

Program Festiwal Gwiazd Sportu Dziwnów 2019

W programie imprezy zaplanowano wiele atrakcji, w tym m.in.:  zawody sportowe, spotkania z gwiazdami sportu, pokazy sportowe i koncerty na scenie.  Każdy dzień jest podzielony na dwie części: część sportową na plaży (do godziny 14) oraz część artystyczną na placu koncertowym (od godziny 18). Jednym z punktów programu są Wybory Miss Sportu Dziwnów, gdzie wybierane są najbardziej wysportowane dziewczyny festiwalu gwiazd.

Atrakcje Festiwalu Gwiazd Sportu

Każdy fan sportu znajdzie coś dla siebie. Rywalizacja z mistrzem kolarstwa  na cyklometrach, kilka porad od mistrza sztuk walki, a może mecz z drużyną gwiazd sportu? W Dziwnowie sportowcy nie są oddzieleni od fanów barierkami, ochroniarzami, bo wszystko przebiega w wakacyjnym luźnym klimacie.

W trakcie festiwalu Dziwnów zapełnia się turystami do granic możliwości. Noclegi w Dziwnowie lepiej zarezerwuj z wyprzedzeniem. Najlepsze oferty znajdziesz w marcu i kwietniu, później będzie trudniej o okazje w dobrej cenie.

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach 

Bliźniacza impreza to Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Tyle, że poświęcony artystom i celebrytom. Tam też jest Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach, gdzie odlewy dłoni artystów wmurowano w chodnik.